ארגון המיילדות בישראל

מאמרים ומחקרים

סקירת Cocrhane בנושא ניתוק מושהה בלידות במועד

סקירה של ספריית cocrhane בנושא ניתוק מושהה של חבל הטבור בקרב ילודים במועד לא מצאה השלכות שליליות על האימהות ואין הבדל בתוצאות הלידה בקרב הילודים.

לא נמצא קשר בין תוצאות לידה חמורות בנשים בהיריון בסיכון נמוך בלידות בית לעומת לידות בתי חולים

מחקר אשר בדק את שיעורי התחלואה בלידות בית לעומת בתי החולים מצא כי שיעור התחלואה בקרב נשים בסיכון נמוך בטיפול של מיילדת מיומנת נמוכה בהשוואה ללידותבית החולים המתוכננות בנשים עם סיכון נמוך.

Nitrous Oxide כמשכך כאב בלידה

מאמר הנותן סקירה עדכנית על השמוש ב Nitrous Oxide כמשכך כאב בלידה.

מיילדות ורפואה משלימה

תקציר מאמר Midwives Practice CAM: Feminism in the Delivery Room
על השימוש ברפואה משלימה ע"י מיילדות בחדרי לידה בישראל. תוקצר ותורגם ע"י מינדי לוי

תוצאות סב לידתיות בנשים המטופלות בפרוגסטרון למניעת לידה מוקדמת: מטה אנליזה

מטרת המטה אנליזה הזו, לכמת את ההשפעה של מתן פרוגסטרון על התוצאות הסב לידתיות בנשים בסיכון ללידה מוקדמת.

ניתוק מושהה של חבל הטבור- מדוע זו לא פרקטיקה מקובלת עדיין?

ישנם זמנים בהם בקהילה הרפואית יש שינוי מחשבתי שמוביל לדרך שונה לגמרי בה דברים נעשים. כך קרה עם האפיזיוטומי שבעבר נחשב לפעולה הכרחית בכל לידה ראשונה ואילו כעת זו כבר לא פרקטיקה מקובלת. למרות שהשינוי בתחום האפיזיוטומי כבר מאחורי הקהילה הרפואית, הרי שהשינוי בתחום הניתוק המושהה עדיין לא התרחש.

ואגיניזמוס- לא רק בעיה רפואית

יולדת בת 35 בלידה ראשונה מגיעה לבית חולים בשבוע 32, על מנת להתייעץ עם הצוות לקראת הלידה, היות שיש לה פוביה מפני כאב נרתיקי והיא סובלת מואגיניזמוס ראשוני. האישה מעולם לא קיימה יחסי מין עם חדירה מלאה. ההריון נוצר בעקבות הזרעה מלאכותית, בה נטל חלק בן זוגה, לאחר שקיבל הדרכה כיצד לבצע זאת....

ההשפעה של ניתוק מאוחר של חבל הטבור על מאגרי הברזל (BMJ)

הדילמה האם לנתק את חבל הטבור מיד או להמתין ולבצע ניתוק מושהה היא דילמה העולה לדיון המיילדותי חדשות לבקרים. מחקר חדש בשוודיה בדק את הקשר בין ניתוק מושהה לבין מאגרי הברזל אצל הילודים ובגיל 4 חודשים

השוואת יעילות התמרונים השונים לשחרור פרע כתף

תקציר מאמר מתוך רשת רפואה.
מחקר שכלל נתונים אודות למעלה ממאתיים אלף לידות בוצע במטרה לבחון את יעילותם של התמרונים השונים לשחרור פרע כתף ואת השפעתם על הפגיעה בילוד עם פרע כתף. החוקרים בחנו את הקשר בין התמרונים השונים לפגיעה בילוד, שהוגדרה בתור פגיעה בפלקסוס העצבי הברכיאלי, שבר בעצם הבריח או עצם הזרוע, אנצפלופתיה היפוקסית-איסכמית או מות הילוד בתוך הרחם כתוצאה מפרע כתף. על פי תוצאות המחקר, יש לשקול ביצוע תמרון לשחרור הכתף האחורית לאחר תמרון McRoberts והפעלת לחץ סופרה-פובי במצבים של פרע כתף. כמו כן, הודגם קשר בין הצורך בתמרונים נוספים לשיעור גבוה יותר של פגיעה בילוד.
קישור למאמר המקורי בגוף התקציר באתר רשת רפואה

כאב בלידה

הביטוי הראשון לתחושת כאב המופיע בתנ"ך מתייחס לכאבי לידה, שהם עונשה של חווה על חטא האכילה מעץ הדעת: "אל האשה אמר הרבה ארבה עצבונך והרונך בעצב תלדי בנים" (בראשית ג, טז).
האם ללדת בעצב זוהי גזרה שאין מנוס ממנה? בעידן החדש של שימוש באפידורל ומשככי כאבים אחרים, אנו עדים להתמקדות בכאב, כאשר לעיתים אין לוקחים בחשבון כלל את מכלול המשתנים הקשורים בכאבי הלידה ומשפיעים עליהם.
דרונט בניית אתרים