חיפוש
דלג על חיפוש
עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

COHI - Circle Of Health International

CIRCLE OF HEALTH INTERNATIONAL - מי אנחנו?

קבוצת מיילדות ישראליות וקבוצת מיילדות פלשתינאיות המעוניינות לחלוק את הידע המקצועי שלנו ורוצות לגשר על קשיים, מכשולים ופחדים הקיימים בכולנו, על מנת ליצור הדברות והכרות לטובת פעילות מקצועית משותפת.

הקבוצות הוקמו ביוזמת ארגון בינלאומי, הפועל באזורים שונים בעולם בהם יש משברים, סכסוכים או אסונות (טיבט, סודן, טנזניה, לואיזיאנה, סרי לנקה). בקבוצה הישראלית חברות 12 מיילדות מרחבי הארץ ובקבוצה הפלשתינאית 10 מיילדות כולן מהגדה. בראש כל קבוצה עומדת מתאמת / מיילדת.

כל אחת מהחברות משתתפת בפעילות ככל שהיא רוצה ויכולה.

ייחודו של הפרויקט בכך שהוא מעמיד בראש סדר העדיפויות את בריאותן והעצמתן של נשים. כל פעילות מתבצעת באווירה מתחשבת ומכבדת תוך מתן לגיטימציה לשונות.

רעיון הדו קיום המקצועי של מיילדות ישראליות ופלשתינאיות עומד ביסוד העבודה של הקבוצות באזורנו. אנו מנסות ליצור מפגשים ולקיים דו שיח פתוח בנושאים המעניינים את חברות הקבוצה. בקרוב  מתכנן מפגש בן יומיים בין הקבוצות וכולנו מתרגשות לקראתו.

בנוסף מתקיים פרויקט מקומי ישראלי: הדרכה והכנה ללידה לנשים הרות מקהילת הפליטים האפריקאים בערד ובצפון הארץ. הפרויקט כולל מעקבי הריון, שיחות לקראת הלידה, ליווי בלידה ותמיכה לאחר הלידה. עשייה זו מתאפיינת בהיותה עוסקת בטיפול בנשים מרקע של לחימה, בריחה מארץ המולדת, אונס, בדידות, היותן פליטות וטראומות אחרות. חברות הקבוצה הישראלית השתתפו במספר מפגשים לטיפול בנפגעות טראומה על מנת לתמוך בהן בעשייתן.

יש תוכניות לעשייה נוספת, אך הכל, כמו תמיד "תלוי תקציבים", המצויים בשפל בימים אלה....

בשאלות והצעות ניתן לפנות לגומר בן משה, מתאמת הקבוצה הישראלית: 052-3749483

תרומות יתקבלו בברכה באמצעות אתר הארגון:

http://www.cohintl.org/04participation/donate.php

בברכת שנה טובה.

 

עבור לתוכן העמוד