חיפוש
דלג על חיפוש
עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

אנחנו לא לבד... על מיילדות והעולם שמסביבנו

אנשים שונים מטפלים ומנחים נשים הרות ויולדות: רופאים, אחיות, אנשי רפואה משלימה, דולות, דולות פוסט-פרטום, מדריכות הכנה ללידה.
כבר נכתב ונאמר על כך כי זה מונע רציפות בטיפול, ויוצר טיפול שאינו הוליסטי, אלא מקוטע. ברגעים הכי אינטימיים- בדרך כלל לא דמות מוכרת מספקת את הטיפול הנדרש. לפיכך, אנו עדים לדרישתן של נשים למלוות מקצועיות לאורך תהליך ההריון והלידה, דוגמת הדולות.
אנו, המיילדות, שרובנו פועלות בחדרי הלידה ובמרפאות מעקב הריון ומחלקות הריון בר סיכון ויולדות, חשות כי אנו חשובות במידה מרכזית ליולדות. במידה רבה- אנו אכן משמעותיות, יש לנו מקצוע חשוב ועבודה רבה, אנו פוגשות את היולדות בצומת החשוב של הפיכתן לאמהות,  וברגעי התרחבות המשפחה.
אולם- איננו נותנות השירות היחידות. בזאת עלינו להכיר! קיים מארג שלם שאנו חלק ממנו. היתכן שניתן לגדול עם זה? יתכן שמתוך ההכרה כי מקומנו משמעותי, אך יש עוד גורמים משמעותיים נוספים להצלחת הטיפול, נוכל יחד- כל המטפלים בנשים הרות ויולדות, להצמיח יולדות ותינוקות שמחים, בריאים ומרוצים יותר?
שמא כדאי ליצור שותפויות עם ארגוני נשים אחרים? לדבר יחד על זכויות של נשים הרות, על הכוונה בתקופת ההריון והפוסט פרטום מבחינת עבודה, חינוך, תזונה ושאר נושאים שמעסיקים את האישה ההרה והיולדת.
הלוא- אם נלטש את קשרינו עם ארגוני בריאות- הרי לכולם ייטב! נבקש הכרה במיילדות בית ומדריכות הכנה ללידה כספקיות שירותי בריאות, נבקש ונצטרף לוועדות מקצועיות, על מנת לתרום את חלקנו בענייני אתיקה ובריאות האישה, כמו גם בנושאי פוריות וחינוך לבריאות.
וקשרינו עם העולם שבחוץ- ארגוני מיילדות שכנים, ICM מה איתם- האין לנו מה ללמוד מהם ולתרום להם. האם לא ניתן לכונן קשרים עם המיילדות השכנות- בירדן? במצרים? לנסות להוביל מהלך של שיתופי פעולה מחקריים ולמידה כמו גם כינון ימי עיון משותפים.
כל זאת ועוד, עלינו להיות מסבירות פנים לנשים ממקצועות אחרים, בהן אנו נתקלות במהלך טיפולנו ביולדות, הלוא הן חלק מעולמן של היולדות! וכדאי שנשכיל לקבל אותן בצניעות ובפתיחות, אך גם בגאווה מקצועית ובאסרטיביות, מתוך שאיפה להציב את המקצועיות המיילדותית שלנו כרף קובע בענייני בריאות.
ברור לי כי יש ביננו מיילדות, שחושבות כי "הן לא מבינות כלום", ו"מתערבות בעניינים לא להן", אולם עלינו לסייע להן ללמוד, וללמוד מהן, תוך כדי פתיחת הדלת והובלת התהליך, ממנו כולן יצאו נשכרות!
 
מהסתגרות בתוך תחומי המיילדות ותחושת בלעדיות על הטיפול ביולדות נלך ונסתגר, בעוד הרווחים ביננו לבין העולם המטפל ילכו ויגדלו, ולרווחים האלו יכנסו עוד ועוד מטפלים/ות.
בואו נהיה גאות ובטוחות בעצמנו כיאה לנשות מקצוע מובילות, אך מבלי להרגיש שאין בלתנו כי תמיד יש!! נסמוך על הנשים, המטופלות, שכל אישה תדע לבחור לעצמה את מה שמתאים לה מהשפע הקיים! שיתופי פעולה ירחיבו את עולמנו ועולמן של היולדות, וכולנו נצא נשכרות.                    

 

אתן מוזמנות לדיון בנושא בפורום המיילדות  

עבור לתוכן העמוד