חיפוש
דלג על חיפוש
עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

ימים של מעבר

הפוסטר בכניסה לחדר הלידה בסורוקה אמר שעוברים לבניין החדש בקיץ 2007, הפוסטר היה שם גם בשנת 2008 וגם בשנת 2009. אחר כך חשבנו שעוברים באפריל 2011 וגם תאריך זה חלף. וגם מאי וגם יולי חלפו להם, וכשאישה שאלה מתי עוברים, התשובה הייתה, "כדאי לחכות עם הכניסה להיריון עד אחרי שכבר נעבור ולא דקה אחת קודם ". אבל בארבעה בספטמבר 2011 בשעה 7:00 בבוקר קרה הלא יאמן ועברנו לבניין החדש. וכך ביום אחד כבה האור וירד המסך על חדר הלידה הישן במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה משאיר אחריו מיטות, וילונות, הווי מיוחד והמון זיכרונות רבים וטובים. אמנם התנאים בבניין הישן היו רחוקים מהמצופה במיילדות המודרנית, אבל הנשמה והמקצועיות שהושקעו בין וילונות אלו היו לעילא ולעילא.

וכך, עם הרבה התרגשות ולא מעט חששות נכנסתי אתמול למשמרת הראשונה שלי בחדר לידה החדש. כשעשינו סיור מקדים צחקנו ואמרנו שצריך Sagway וגם GPS כדי לשרוד משמרת. לא ידענו עד כמה צדקנו...

25 (!!!) חדרים מהשורה הראשונה. הכל מאובזר מבריק רק מחכה וכמובן כמו תמיד בסורוקה מתמלא במהירות.

מי שלא חוותה חדר לידה ללא שירותים ומקלחת בחדר, חדר לידה שמעניק לצוות וליולדת מטר מכל צד של המיטה שבו צריך להכניס גם גישה למחשב, גם עמוד עירוי ולעיתים שניים,  וגם כדור לידה עבור היולדת וגם בעל הנותן לה עיסוי בזמן שהיא על הכדור, לא יכול ממש להעריך את החוויה של המעבר לחדר שניתן לרקוד בו וולסים עם היולדת ועדיין יהיה בו מספיק מקום. חדר בו גם לבעל יש פינה, במקום כיסא מתחת למד לחץ הדם הקבוע על הקיר.....

כל סוף הוא התחלה חדשה, ויש לי תחושה שלמרות כאבי הרגליים מהליכה אין סופית במרחבי חדר לידה, והקושי המלווה כל הסתגלות למקום חדש, נראה לי שזו תחילתה של ידידות מופלאה בין מיילדת לחדר לידה.

אני שמחה שזכיתי לעבוד בחדר הלידה הישן שהיו בו כל כך הרבה דברים טובים. אני גם שמחה שזכיתי לחוות את המעבר לבית החדש, ואני בטוחה שאחרי תקופת התאקלמות אכן נרגיש בבית.

ולכל צוות חדר לידה סורוקה נשאר רק לאחל הסתגלות קלה ומהירה – מזל טוב לכולם ולהתראות במשמרת הבאה.

קרן לויטין

עבור לתוכן העמוד