חיפוש
דלג על חיפוש
עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

השג לארגון המיילדות בשינוי התקינה במיון יולדות

  21.6.15 

 הישג פורץ דרך לאירגון המיילדות – שיפור תקינת המיילדות והכרה במיון יולדות 

ארגון המיילדות בישראל ויו"ר הסתדרות האחיות והאחיות בישראל - הגב' אילנה כהן , הצליחו לאחר מאבק ממושך, להגיע להסכם חתום  עם האוצר, על הקצאת תקני מיילדות בחדרי המיון של חדרי לידה החל מ 1.6.15. 

 ארגון המיילדות בישראל פעל  בשנתיים האחרונות, ללא לאות,  להשגת הכרה במיון יולדות כיחידה בעלת פעילות מיוחדת, הדורשת התייחסות שונה בהשוואה לפעילות עבודת המיילדת בחדר לידה . 

לאחר עשרים שנים של עבודה קשה ומסורה ביותר, יצא ארגון המיילדות בישראל למאבק ולהכרה בצורך לתקנן צוות מיילדות במיון יולדות ,כפי שמתוקנן צוות המיון הכללי ,עקב מצוקה קשה אליה נקלעו כל חדרי הלידה בארץ. המיון המיילדותי משמש כמענה למצוקת יולדות בכל נושא לכל אורך ההריון בנוסף כמובן ליולדות הבאות ללדת. העומס ההולך וגובר של פניות יולדות למיון יולדות לא קיבל מענה מבחינת התקינה, ולכן העומס והשהות  הממושכת של היולדות במיון לעתים בלתי נסבלים. 

ההסכם מכיר לראשונה במיון יולדות כיחידה נפרדת לצורך חישוב תקינת אחיות בנפרד מחדר לידה. עד כה נקבעה מצבת כוח האדם בחדרי לידה על פי מספר הלידות בלבד .הכרה במיון יולדות כיחידה הדורשת התייחסות שונה מבחינת הפעילות מחדר לידה- פותחת דלת להערכה חוזרת של שינויים במטלות ובתפקידה של המיילדת במיון זה בעתיד ולכן יש להסכם חשיבות רבה ביותר בטווח הקצר והארוך. 

תוספת תקנים היא משמעותית ומיועדת לתגבור עבודת המיילדות במיון יולדות בלבד.  

מהלך זה נועד בראש וראשונה לקדם את מטרת העל שלנו – מיילדת לכל יולדת. 

הבנה והכרה של כל הגורמים בחשיבות, ייחודיות ומורכבות עבודתנו וכן האתגרים איתם אנו מתמודדים בנוסף (כגון חשיפה עולה וגוברת לתביעות) כבסיס מקצועי, צודק וראוי לתביעתנו לשינוי שיטת התקינה בחדרי הלידה, היא ההוכחה כי אנחנו עושות הכול על מנת להבטיח טיפול בטיחותי מכבד ומקצועי ליולדת . 

מקווה שתהיו שותפות לשמחה הרבה וההתרגשות של הצוות המוביל של ארגון המיילדות  ולהכרת תודה לכל הגורמים ובראשם יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן שבלעדיהם לא היינו זוכים בהסכם.  

בברכה , 

איריס רז , 

יו"ר ארגון המיילדות בישראל  

0545720528 

irisraz@gmail.com 

 

 

  הקובץ המצורף עם הסכם התקינה נסרק הפוך במקור. ניתן להדפיס אותו או להשתמש בהגדרות תצוגה על מנת לסובב אותו. עימכם הסליחה.

  הסכם התקינה יוני 2015
עבור לתוכן העמוד