חיפוש
דלג על חיפוש
עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

תגובה של עמדת העמותה לקדום סעוד קרדיאלי וטפול נמרץ בישראל

תגובה "אין להם אחות" מתאריך 27/5/07
 
מאז ומעולם עבדו אחיות ורופאים בשיתוף לרווחתם של מטופלים,  איננו מבינים מה טעם מצא ארגון הר"י להעלות את סוגיית" הפעולות החריגות" בסיעוד לכותרות  ואף לקרוא לציבור המטופלים לא לקבל טיפול מאחיות כיוון שהדבר עלול להיות מסוכן לבריאותם?  ! ...
בתגובה לדברי ד"ר בלשר,  פרופ'  דונחין ,שמבין באופן מעמיק ומקצועי, מהי טובת המטופלים ומה עלול לסכנם, מביע תמיכה מלאה באחים ובאחיות הנוטלים חלק בעומס העבודה בבתי החולים ומבצעים בפועל את אותן פעולות  שלטענת הר"י אינן מעוגנת בתקנות באופן מסודר.
ברצוננו  לטעון כי במקביל להתפתחות הטכנולוגיה והרפואה הורחבו  תפקידיהם של
האחים /יות וזאת במטרה להיענות באופן מרבי לצורכי המטופלים בפרט ולצורכי  מערכת הבריאות בכלל. מיומנויות  סיעוד מורכבות מבוצעות כיום כפעולות שגרתיות וזאת לאחר שנלמדו באקדמיה ולאחר שהאחים/יות הוכשרו לבצען במסגרת התמחויות על בסיסיות  כמו טיפול נמרץ, מיילדות ועוד.
התמחויות אלה הוכרו  על ידי משרד הבריאות ובסיומן נדרשים האחים/יות לעמוד בהצלחה  במבחן הרישוי הממשלתי .
כמו כן רצוננו לטעון שעל אף שמיומנויות אלה מגבירות את העומס המוטל על האחות ובלא שמערכת הבריאות הגדילה  את תקינת הסיעוד ביחידות לטיפול נמרץ ויחידות אחרות, הסיעוד קיבל על עצמו את ביצוען תוך התנהגות מקצועית, אכפתיות ודאגה  לשלום המטופלים ולא סתם מתוך רצון לקבל ולבצע  החלטות שהר"י טוען שהן בלעדיות למקצוע הרפואה.
אנו  קוראים לכלל עמיתנו  הרופאים המכירים את המציאות היום- יומית להצטרף לתמיכתו של פרופ'   דונחין באחים/יות המבקשים  להסדיר באופן חוקי ביצוע של אותן מיומנויות שממילא מבוצעות כבר  בשטח.
 
עפרה רענן
יו"ר העמותה לקידום  סיעוד קרדיאלי וטיפול נמרץ בישראל
עפרה רענן אחות מוסמכת בעלת תואר שני
והכשרה על בסיסית בטיפול נמרץ ובניהול הטיפול ,
מורה בכירה ביה"ס האקדמי  לסיעוד שיבא
מרצה בביה"ס למקצועות הבריאות אונ' ת"א

עבור לתוכן העמוד