חיפוש
דלג על חיפוש
עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

המנעות מצריכת אלכוהול בהריון- המלצה כדאית!

במאמר המתפרסם בעיתון הבריטי הרפואי BMJ)) מציעים הכותבים לנשים הרות להמנע לגמרי מצריכת אלכוהול בהריון. המאמר פורסם על מנת לגבות בעובדות ממחקרים את ההמלצה שפורסמה לאחרונה במדינות מערביות מסויומות (ארה"ב, אוסטרליה, קנדה), לפיה הדרך היחידה למנוע מהילוד את הסיכון ללקות בתסמונת האלכוהול של הילוד, ((fetal alcohol syndromeהיא באמצעות המנעות מוחלטת של האמא מצריכת אלכוהול.
המחברים מביאים עדויות ממספר גדול של מחקרים שפורסמו בספרות המקצועית במהלך השנים מאז תואר לראשונה הסינדרום בספרות העולמית על ידי סמית' וג'ונס ב 1973. הסיבה לתסמונת היא השפעה טרטוגנית של אלכוהול על מוח העובר, וכיום ידוע כי אפילו כמויות קטנות ביותר של אלכוהול עלולות ליצור את התסמונת.
התסמונת כוללת השפעות התנהגותיות בקשת רחבה, כולל השפעה על ההתפתחות הנוירו-קוגניטיבית, והשפעה על מראהו של האדם(פנוטיפ). האבחנה היא קשה לביצוע, אך אנמנזה של צריכת אלכוהול על ידי האמא יכולה להקל בביצוע האבחנה.
המחברים מציינים כי במהלך 30 השנים מאז תוארה התסמונת, השתנו ההמלצות בדבר צריכת אלכוהול של נשים הרות. הם מציינים כי יתכן ובעתיד יהיו בידי החוקרים עדויות מהימנות יותר לגבי נשים מסוימות שהמטבוליזם שלהן מסוגל להתמודד עם כמויות אלכוהול קטנות, כך שלא ישפיעו על הילוד.
עד שיוברר מי הן אותן נשים, ההמלצה הגורפת היא להמנעות מוחלטת מצריכת אלכוהול על ידי נשים הרות.
 
תורגם ותומצת על ידי גומר בן משה מתוך:
BMJ  2005;330:375-376 19 February

דרג את הכתבהדירוג כתבה המנעות מצריכת אלכוהול בהריון- המלצה כדאית!: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
עבור לתוכן העמוד