חיפוש
דלג על חיפוש
עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

צריכת קפאין בהריון

צריכת קפאין בהריון מהווה גורם סיכון להגבלת הגדילה של העובר.

מחקר המתפרסם ב- BMJ מצא כי צריכת קפאין בהריון מהווה גורם סיכון להגבלת הגדילה של העובר.על אף כי היו עדויות קודמות שקשרו בין צריכת קפאין בהריון לבין ירידה בגדילת העובר, מחקר זה מוכיח כי צריכת קפאין מכל סוג בהריון (קפה, תה, קולה, שוקולד) קשורה לגדילה איטית יותר של העובר.שני בתי חולים אוניברסיטאיים בבריטניה אספו מידע בין השנים 2003 ל 2006 על 2645 נשים בסיכון נמוך שגילן הממוצע היה 30, בהריונות בין שבועות 8 ל 12. בעזרת כלי מחקרי בו אמדו את צריכת הקפאין של הנשים במשך 4 השבועות שקדמו להריון ובמהלך כל ההריון, אספו החוקרים מידע על צריכת הקפאין של הנשים. כמו כן נעזרו בבדיקת רוק מהנשים, שסייעה לאמוד את קצב המטבוליזם של קפאין בנשים אלה.

צריכת הקפאין הממוצעת בנשים אלה היתה 159 מ"ג ליום. (לשם השוואה- כוס קפה מכילה כ 100 מ"ג קפאין). משקל התינוקות הממוצע היה 3450 גרם. החוקרים מצאו כי בהשוואה לנשים שצרכו פחות מ 100 מ"ג קפאין ליום, הסיכון המוערך ללדת תינוק במשקל לידה קטן (LBW) גדל ב 20% בנשים שצריכת הקפאין שלהן היתה בין 100- 199 מ"ג ליום, וסיכון זה עלה ב 50% בנשים שצרכו בין 200 ל 299 מ"ג קפאין ליום. צריכת קפאין של 100 מ"ג ליום (כוס קפה אחת) היתה קשורה בהפחתה במשקל הילוד למשך כל ההריון, בפרט בצריכה של מעל ל 200 מ"ג קפאין ליום. בנוסף, מצאו החוקרים כי קיים קשר חיובי בין מטבוליזם מהיר של קפאין לבין הסיכון להפחתה במשקל העובר. החוקרים מסבירים כי על אף שהפחתה במשקל של 60- 70 גרם לתינוקות שמשקלם מעל 3 ק"ג אינה נראית משמעותית, הרי ירידה כזו יכולה להיות בעלת משמעות רבה לתינוקות שנולדים קטנים ובסיכון מוגבר. בעקבות פרסום המחקר הוחלט בסוכנות הבריטית הממשלתית לפיקוח על מזון, לשנות את ההמלצה לצריכת קפאין יומית מ 300 מ"ג ל 200 מ"ג.

 

תרגמה גומר בן משה מתוך העיתון המקוון של BMJ:

Consuming small amounts of caffeine when pregnant may affect the growth of an unborn child (Human maternal caffeine intake during pregnancy and the risk of fetal growth restriction: large prospective study)

 http://www.bmj.com/cgi/content/full/337/nov03_2/a2332

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה צריכת קפאין בהריון: 3 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
3 מדרגים
עבור לתוכן העמוד