חיפוש
דלג על חיפוש
עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

רעידות אדמה קלות

ג'ניפר ויינר היא סופרת הכותבת על נשים ומדגישה בספריה את העוצמה הטמונה בנשים. . בספרה "רעידות קלות" היא דנה בנושא הריון, לידה, והורות צעירה.

הספר מיטיב לתאר חייהן של 4 נשים שנפגשו באקראי  בתקופה מרכזית בחייהן:

ליה, עזבה את ביתה לטובת קריירה הוליוודית. בעקבות הריון לא מתוכנן נישאה. לרוע המזל מת תינוקה מות עריסה. ביגונה, היא חוזרת לבית אמה. מוכת כאב, היא צופה בשלוש נשים בשלהי הריונן. במהלך הספר נוצר קשר תומך בין הארבעה.שלושת הנשים הבאות נפגשות בקורס יוגה להרות.

בקי היא שפית, יהודיה, שמנמונת  ומרוצה מבעלה ומחייה. על הכל מעיבה העובדה שבעלה עדין "הילד של אמא". קלי, בת למשפחה קתולית מרובת ילדים, ובאה מרקע של מצוקה כלכלית. נישאה  בעקבות אהבה נכזבת לגבר שחשבה שיעניק לחייה את היציבות והרווחה הכלכלית לה זקוקה. בעלת צורך נואש להיות בשליטה. אייאינדיי משכילה ומצליחה בפני עצמה, בת לאם דוגמנית שחורה ואב לבן, באה מרקע כלכלי  מצוין, נשואה לשחקן כדורסל ידוע .

החיבור בין השלוש בא בעקבות לידה שהקדימה. בהעדר בעלה של אייאינדיי   לוקחות שתי החברות את תפקיד התומכות ומלוות את חברתן ללידה. הקשר בינהן הופך לחברי ונמשך גם לאחר ששתי הנותרות יולדות ומתואר למשך שנת החיים הראשונה של התינוקות.

לכל אחת יחס שונה להריונן, צפיות שונות וחלומות למאפייני הלידה (מאפידורל במגרש החניה ועד לידה טבעית). אף אחת לא מממשת את החלום.

גם ראשית ההורות קשה לאין שעור. הקושי העיקרי לשלושתן- העיפות והתלות הבלתי נגמרת של התינוק באמו.

בנוסף לכל אחת מהן התמודדות עם משברים נוספים בחיים- בגידה; פיטורי הבעל; קשר (או העדרו)  עם משפחה  מורחבת; שינוי ביחסי בני הזוג בעקבות לידת תינוק; שינויים בצרכים הכלכליים בעקבות לידה; העונג והקושי בהנקה ובהמשך ההתלבטות והקושי לשלב בין הורות וקריירה; חרדה לבריאות התינוק אם בשל מום מולד, נפילה וחוסר ביטחון בהפקדת הטיפול בתינוק בידי אחרים.

עבור לתוכן העמוד