גמילה מסמים ואלכוהול מה חשוב לדעת?

ינו 24, 2022

גמילה מסמים ואלכוהול היא תקופה שבה יש לגוף זמן להסיר רעלים מהדם, האיברים והתאים. אחת הדרכים הנפוצות ביותר לעזור לגוף להתאושש מהתמכרות לאלכוהול או לסמים היא, שימוש בצורת ניקוי רעלים לטווח קצר, הסתייעות במכון גמילה, אפילו טיפול תרופתי נוגד דיכאון ועוד.

מהן כמה תופעות לוואי אפשריות שיכולות לקרות במהלך גמילה מסמים ואלכוהול? חלק מהאנשים עלולים לחוות עלייה בקצב הלב, בחילות, בלבול ותסמינים אחרים בזמן שהם בתוכנית הגמילה. חשוב לדעת למה אתה צריך לצפות במהלך הגמילה כדי שתוכל להרגיש כמה שיותר בטוח בסביבת הגמילה או המכון.

כמה זמן לוקחת גמילה מסמים ואלכוהול?

משך גמילה מסמים ואלכוהול תלוי כמה זמן היית מכור וכמה זמן לוקח לכבד שלך להתאושש לאחר שימוש בסמים. כמו כן, תלוי כמה זמן ייקח לכם להתאושש רגשית ונפשית. אם במהלך גמילה מסמים ואלכוהול  תבצעו ניקוי רעלים, קחו בחשבון שזה יכול להיות תהליך קשה. זה דורש סבלנות והתמדה.

ניקוי רעלים הוא תהליך של סילוק סמים ואלכוהול מהגוף. מטרת הגמילה היא להבטיח שאנשים יוכלו לחיות חיים מפוכחים בסביבה בטוחה. הרעיון של גמילה מסמים ואלכוהול הוא לעזור לאנשים להפחית את התלות שלהם באלכוהול ובסמים. ישנן דרכים רבות להשיג זאת, אך השיטה הנפוצה ביותר היא באמצעות שהות קצרת מועד במכון גמילה.

מה הצעד הראשון של גמילה מסמים ואלכוהול?

הצעד הראשון בגמילה מסמים או אלכוהול הוא לדעת אילו תסמיני גמילה אתה עלול לחוות. תסמיני הגמילה יכולים להיות קלים, בינוניים או חמורים ומשתנים מאדם לאדם. כמה סימני גמילה כוללים: נדודי שינה, חרדה, בחילות או הקאות, הזעה או צמרמורת, כאבי ראש, עלייה בקצב הלב ורמות לחץ הדם.

באשר לאפשרויות טיפול בהתמכרות הקיימות בארץ – אופציה כזו תהיה תכנית טיפול ממושכת המספקת שירותי טיפול אינטנסיביים וכן גישה למתקנים רפואיים כגון מתקני גמילה, ייעוץ רפואי, פסיכולוגי ועוד.

להתגבר על התמכרות לסמים ואלכוהול

אם אתם מנסים להתגבר על התמכרות או נמצאים בגמילה, יכול להיות קשה למצוא טיפול בהתמכרויות המתאים. המכון הלאומי לשימוש בסמים ממליץ תמיד להתייעץ עם איש מקצוע רפואי, אך ייתכן שלא יהיה איש בסביבה בחלק מהמקרים. במקרים אלו, יהיה חשוב להגיע לגורם מטפל או רפואי כמה שיותר בהקדם.

גמילה מסמים ואלכוהול כוללת תגובות לעיתים חריפות. התסמינים משתנים בהתאם לתרופות בהן נעשה שימוש, אך התסמין השכיח ביותר הוא הפרעת שינה, שיכולה להתאפיין כנדודי שינה, חרדה וסיוטים. חשוב להבין מה גורם לתסמינים אלו וכיצד ניתן להקל עליהם. ישנן כמה תרופות שיכולות לעזור לטפל בחלק מהתסמינים הללו. פנו כעת לייעוץ רפואי עבור מידע נוסף!

דילוג לתוכן