ארנבים לגידול ביתי – סוגים של ארנבים שעליכם להכיר

מרץ 19, 2024
סוגי ארנבים בישראל

ניתן לומר בצורה חד משמעית כי בעת בה מדובר על ארנבים, הרי שמדובר על אחת מחיות המחמד הפופולריות ביותר ברחבי מדינת ישראל ובעולם בכלל שכן, מדובר על גושי פרווה קטנים וחמודים שידועים ביכולת שלהם לכבוש את ליבו של כל אדם.

במדינה שלנו, הביקוש למגוון סוגים של ארנבים עולה יותר ויותר יחד עם חלוף השנים, בעוד כי לא מעטים האנשים ששואלים את עצמם "באיזה ארנב כדאי לבחור?" ובכן, על מנת לגבש בחירה מוצלחת ומדויקת יותר שתענה על כל הצרכים האישיים שלכם בצורה המקיפה ביותר, ריכזנו עבורכם למאמר הבא ארבעה סוגי ארנבים שיתאימו לגידול בסביבה הביתית שלכם, ולכם נותר רק לבחור.

ארנב הולנדי ננסי

בעת בה אנו מדברים על סוגי ארנבים שונים, ההולנדי הננסי הוא למעשה אחת מהבחירות הנפוצות ביותר כאשר מדובר על ארנבים מבויתים, ולא בכדי. זאת בעוד כי קיימות שתי סיבות מרכזיות שהופכות את ההולנדי ננסי לבחירה נפוצה במיוחד בקרב מגדלי הארנבים השונים, כאשר הראשונה תהיה המראה המתוק של הארנב, בעוד כי השנייה תהיה כי מדובר על זן אנרגטי וחברותי במיוחד, מה שהופך בצורה טבעית את החשק לגדל אותם לגדול יותר.

ארנב מיני לופ

הרי שמדובר על סוג המתלווה אל אוזניים גדולות במיוחד, גדולות בצורה כזו שגורמת להן "ליפול" על גבי ראשו של הארנבון. זאת בעוד כי ארנבון מיני לופ אשר מכונה גם בעברית "ארנב שמוט אוזניים", הוא ארנב שידוע ביכולת החברתית שלו להתחבר לבני אדם. במילים אחרות – טיפול מדויק ומסור, יעניק לכם את האפשרות להוסיף חבר חדש ומתוק במיוחד לבית שלכם.

ארנב ספוט אנגלי

במידה ותתעמקו בגזע הספוט האנגלי, תוכלו מיד לפגוש בדמיון בינו לבין כלבים דלמטיים. זאת בעוד כי הדמיון בין השניים העניק לסוג המדובר את הכינוי המפורסם "ארנב דלמטי", כאשר הוא לא רק דומה לכלב במראהו החיצוני, אלא גם בהתנהגות. במילים אחרות – מדובר על ארנבים חברותיים וידידותיים במיוחד. בנוסף, הספוט האנגלי בעל מרץ רב ולכן, מומלץ לוודא כי אתם מאפשרים לו טווח תנועה רחב וחופשי, וכי אתם משחקים איתו לפחות שעתיים ביום.

ארנב פלמי ענק

הפלמי הענק הוא לא ארנב קטן בלשון המעטה ולמען האמת, מדובר על אחד מסוגי הארנבים הגדולים ביותר! כמה גדול אתם שואלים? ובכן, הארנב הפלמי הענק מחזיק ביכולת להגיע למשקל של עד ל-22 ק"ג. למעשה, הנתון הבלתי נתפס הזה הופך את הארנב הגדול לאחת הבחירות הנפוצות והמסקרנות ברחבי העולם.

יחד עם האמור, בניגוד לדעה הציבורית הרווחת שנוטה לחשוב כי גודלו של ארנב מסוג זה עשוי להוות איום בהתחלה, אפשר לומר בצורה חד משמעית כי המציאות משדרת בפנינו תמונה אחרת לחלוטין, כזו המציגה ארנבים ידידותיים עם אופי משפחתי במיוחד.

דילוג לתוכן